• Na czym polega tlenoterapia w komorze hiperbarycznej?

    Tlenoterapia w łagodnej komorze hiperbarycznej polega na wzbogacaniu organizmu w czysty tlen podawany pod ciśnieniem wyższym niż to w otoczeniu.
    Pacjent oddycha czystym tlenem podawanym z koncentratora, za pomocą wąsów lub maski tlenowej. W komorze ciśnienie podnosi się do maksymalne to 1,5 ATA.

    Głównym efektem jest podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu w tkance. Zwiększenie ilości tlenu, zarówno we krwi, jak i w osoczu, powoduje lepsze ukrwienie tkanek, w tym tkanki mózgu. Przyspieszony metabolizm eliminuje dużą ilość toksyn, które mają swój udział w rozwoju wielu chorób.

  • Dla kogo są sesje tlenoterapii w łagodnej komorze hiperbarycznej?

    Tlenoterapia hiperbaryczna może być stosowana przez wszystkich: zaczynając od małych dzieci a na osobach starszych kończąc ponieważ w wyniku jej stosowania  następuje  poprawa zdrowia, utrzymanie kondycji i zahamowanie procesów starzenia.

    Dlatego mogą ją stosować:
    - dzieci i młodzież dla uspokojenia centralnego układu nerwowego, usprawnienia pracy mózgu, w tym zapamiętywania 
    - osoby dorosłe w celu odtrucia organizmu, zwiększenia sił witalnych, redukcji poziomu stresu
    - sportowcy dla regeneracji organizmu po wysiłku oraz wzrostu sprawności organizmu
    - osoby dbające o urodę, po zabiegach medycyny estetycznej i dla opóźnienia procesów starzenia się
  • Jakie są możliwe odczucia podczas sesji tlenoterapii?

    Podczas zabiegu tlenoterapii w łagodnej komorze hiperbarycznej, podobnie jak podczas startu i lądowania samolotu, można odczuwać zatkanie uszu, co spowodowane jest nagłym wzrostem ciśnienia. Jest to naturalne i nie stanowi to objaw do niepokoju.

  • Czy tlenoterapia hiperbaryczna boli?

    Sesja tlenoterapii w łagodnej hiperbarycznej w jest całkowicie bezbolesna. Można odczuwać delikaty dyskomfort zatkania uszu przy kompresji i dekompresji komory, podobne jak podczas startu i lądowania samolotu. Jest do spowodowane nagłym wzrostem ciśnienia. Jest to naturalny objaw i nie jest powodem do niepokoju.

  • Jak często stosować zabiegi w komorze hiperbarycznej?

    Zabiegi w komorze hiperbarycznej można wykonywać codziennie, daje to najlepsze efekty terapeutyczne. Dla osób, które są mniej dyspozycyjne proponujemy zabiegi przynajmniej 3 razy w tygodniu.Jeżeli jesteś sportowcem możesz korzystać z zabiegów sporadycznie np. w ramach wzmocnienia przed ważnym treningiem lub w ramach regeneracji organizmu po zawodach sportowych.W niektórych przypadkach możliwe jest wykonywanie nawet dwóch sesji dziennie, pod warunkiem, że pomiędzy ostatnią dekompresją, a kolejną kompresją miną minimum 4 godziny.W przypadku leczenie boreliozy wymagane jest 40 zabiegów w ciągu, ponieważ jest to bezpośrednio powiązane w wykluwaniem się bakterii borelii. Wykluwają się one w cyklu 30-dniowym, a 40 zabiegów codziennie sprawia, że stanie się to w cyklu rozwojowym bakterii. Przeważnie zalecane jest od 5 – 10 zabiegów w serii.

Gabinet tlenoterapii

Borek Fałęcki
ul. Żywiecka 16,
30-427 Kraków